Тренінг “Персональна безпека в правозахисті: як захистити себе, займаючись активізмом?”
Запрошуємо взяти участь у 3-денному тренінгу “Персональна безпека в правозахисті: як захистити себе займаючись активізмом?”, який відбудеться в Одесі ⏰ 25-27 вересня 2020 року.
На сьогоднішній день одна з найгостріших проблем для представників/-ниць громадянського суспільства в Україні є персональна безпека і захист від тиску, нападів та переслідувань через свою діяльність. У 2018 році Моніторингова місія ООН зафіксувала 164 випадки тиску на активістську спільноту в Україні, а в 2019 році, тільки за піврічний період, наша команда моніторів/-ок зафіксувала більше 60 таких випадків. Найбільша кількість нападів відбулась в Одесі та Києві. Безперечно, відсутність належного захисту правозахисної/активістської спільноти в Україні – системна проблема, яку необхідно вирішувати через інституційні зміни, але, зазвичай, цей процес є довготривалим та дієвими саме в довгостроковій перспективі.
Що ж можна зробити вже сьогодні для убезпечення головних акторів позитивних змін у нашій країні? Ми вважаємо, що відповідні знання та належним чином побудовані стратегії персональної безпеки вже сьогодні можуть поліпшити професійне життя представникам/-ницям громадянського суспільства, та допомогти їм захистити себе і продовжувати ефективно працювати із суспільно-важливими питаннями. Саме тому, ми запрошуємо вас на інтенсивний тренінг з персональної безпеки для правозахисної та активістської спільноти.
Мета тренінгу: надання практичних знань та навичок для забезпечення персонального фізичного та цифрового захисту представникам/-ницям громадянського суспільства в Одесі та Одеській області.
Що ви дізнаєтесь?
Фізична безпека: як оцінювати ризики нападу, які є стратегії безпеки, як складати безпековий план, як попереджувати напад та що робити якщо напад вже стався;
Цифрова безпека: яким має бути надійний пароль, як попередити та шо робити при зламі пошти/соцмереж, як захистити свій пристрій від вірусів, шпигунського та іншого небажаного програмного забезпечення;
Безпека при взаємодії з органами правопорядку: особливості проведення процедур поверхневої перевірки, особистого огляду та обшуку в порядку адміністративного та кримінального процесу.
До участі в тренінгу запрошуються: правозахисники/-ці, активісти/-ки та інші представники/-ці громадського сектору, які на постійній або тимчасовій основі професійно або у вільний від основної роботи час активно займаються правозахистом в будь-якій суспільно-важливій сфері життя та здійснюють свою діяльність на території м. Одеси або Одеської області.
Участь у тренінгу безкоштовна.
Для подачі заявки на участь у тренінгу необхідно заповнити гугл-анкету
Дедлайн подачі заявки – 4 вересня 2020. Про результати відбору організатори повідомлять 11 вересня 2020.
Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.